budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Zaawansowana technologia z widokiem na przyszłość - system okuć do okien TITAN

2021-09-08

Bezpieczeństwo, komfort, trwałość, wydajność energetyczna i estetyka – to tylko część elementów, jakie trzeba wziąć pod uwagę, wybierając odpowiednie okucia okienne. Obecnie wiele produktów wyróżnia się zastosowaniem nowoczesnych technologii. Posiadają także udogodnienia ułatwiające proces produkcyjny oraz codzienne użytkowanie. Nie wszystkie jednak cechują się takim poziomem innowacyjności, który jest w stanie jednocześnie stworzyć nowe perspektywy rozwoju dla producentów i sprostać wysokim oczekiwaniom finalnych odbiorców.


Sposób na wydajną produkcję - nowoczesne okucia okienne


Efektywne i przyszłościowe - to cechy, które trafnie opisują okucia okienne TITAN oferowane przez siegenia.com/pl. Doskonały wygląd, niezwykła funkcjonalność i wygoda użytkowania to zalety tego innowacyjnego systemu. Specyfika okuć TITAN pozwala zoptymalizować i przyspieszyć proces produkcji okien, co dla producentów oznacza mniejsze nakłady sił i środków, a w konsekwencji uzyskanie stabilnej przewagi konkurencyjnej.

Okucie TITAN AF pozwala łączyć zalety montażu automatycznego z konwencjonalnym sposobem okuwania, a jego wyróżnikiem jest element ryglujący w postaci grzybka obrotowego.

Takie rozwiązanie umożliwia automatyczne wyrównanie tolerancji wynikających z procesu produkcyjnego, pozwala na lekką obsługę okna i zamyka je prawie bez tarcia, gwarantując długie, bezawaryjne działanie. Co więcej, producentom okien:

zapewnia prostszy, a przy tym absolutnie dokładny montaż, dzięki bezstopniowej regulacji wysokości,
pozwala ograniczyć znacznie konieczność regulacji w trakcie produkcji, montażu i użytkowania,
ułatwia zapobieganie czasochłonnym i kosztownym reklamacjom,
umożliwia płynną regulację docisku.


Na uwagę zasługują również zaczepy obwodowe, które wyróżniają się wyglądem i sposobem działania oraz zoptymalizowane miejsca połączeń elementów i zawias kątowy, niewrażliwy na luzy tolerancji powstające w miejscu połączenia z rozwórką. W okuciach TITAN AF zastosowane są również tworzywowo–stalowe elementy ramowe, które wpływają na zwiększenie komfortu użytkowania, a także bezpieczna blokada nieprawidłowej obsługi klamki. TITAN pozwala maksymalnie zracjonalizować proces produkcji i magazynowanie elementów dzięki ujednoliconym wymiarom opakowań.

 

 

 

System modułowy przemyślany w każdym szczególe


Ogromna różnorodność rozwiązań przy zachowaniu minimalnej liczby elementów pozwala zoptymalizować działania logistyczne i usprawnić realizację zleceń. Przemyślana, modułowa konstrukcja systemu okuć TITAN pozwala ograniczyć zbyt dużą ilość wariantów poszczególnych elementów i zachowując niezwykłą wydajność, oferuje szeroką paletę dostępnych rozwiązań.

 

Pełna gama modułowych rozwiązań przy niewielkiej liczbie elementów


Poszczególne komponenty TITAN, takie jak elementy skrzydła, strony zawiasowe oraz elementy ramowe i liczne dodatki, można ze sobą swobodnie łączyć i zestawiać bez względu na wariant czy wersję wykonania.

 

Indywidualne dostosowanie do wymogów rynku i projektów


Łatwa integracja dodatkowych elementów i akcesoriów umożliwia szybkie dopasowanie produktu do indywidualnych wymagań pod względem komfortu użytkowania, a także zapewnia ciągłą optymalizację kosztów.

 

Szybki montaż dzięki optymalizacjom produkcyjnym


Wysoki stopień montażu wstępnego, optymalne możliwości regulacji oraz innowacyjne detale, takie jak precyzyjne ząbkowane łączenie czy zatrzaskiwanie w rowku, sprawiają, że okucia TITAN idealnie wpiszą się w każdy proces produkcji.

 

Innowacyjne punkty uchyłu dostosowane do różnorodnych wymagań


Aby jak najlepiej sprostać różnym wymaganiom praktycznym, w ramach systemu TITAN opracowane zostały cztery wielofunkcyjne ryglowania punktu uchyłu. Każdy element ma możliwość zintegrowania podnośnika skrzydła, który może być też montowany fabrycznie. Podnośnik zamontowany jest w newralgicznym punkcie okna, w dolnej części ramy, dzięki czemu może spełniać swoją funkcję również w pozycji uchyłu - w ten sposób uchylone okna zyskują dodatkowe podparcie po stronie klamki.

Takie rozwiązanie przyspiesza montaż na budowie, eliminując potrzebę dodatkowej regulacji oraz zapewnia większy komfort obsługi: okna zamykają się lekko nawet po wielu latach użytkowania, a skrzydła w konstrukcjach z ruchomym słupkiem zawsze znajdują się na tej samej wysokości i nie opadają. System TITAN to także:

możliwość wyboru fabrycznie zamontowanej płytki najazdowej i blokady nieprawidłowej obsługi,
opcja zastosowania zaczepów antywłamaniowych S-RS w funkcji zaczepu uchyłu
wykluczona kolizja zaczepu uchyłu z narożnikiem skrzydła,
perfekcyjne przenoszenie sił przez podnośnik skrzydła na ramę.

 

Okucia okienne TITAN - dobry wybór!


Elementy okuciowe TITAN stanowią idealne rozwiązanie, a swój sukces zawdzięczają ponad stuletnim konsekwentnym pracom rozwojowym ich producenta. Te dokonania były możliwe przede wszystkim dlatego, że w SIEGENIA produkty tworzone są pod kątem przyszłości – z uwzględnieniem długiej perspektywy i rynkowych trendów.

 

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

system TiTAN okucia okna

Zobacz także...

Dobór okien do pomieszczenia - poradnik

2021-05-04

Dobór okien do pomieszczenia - poradnik

Odpowiedni dobór okien przekłada się na komfort pracy, odpoczynku, a ponadto poprawia izolację cieplną mieszkania. Przy szukaniu właściwych rozwiązań należy wziąć pod uwagę m.in. rodzaj i przeznaczenie konkretnych pomieszczeń. Inne wymagania będzie stawiać przed nami salon wyposażony na przykład w balkon czy taras, a inne niewielka kuchnia. Na co zwrócić uwagę, wybierając okna do pomieszczeń w domu czy mieszkaniu? więcej...

Normy energetyczne 2021 - co musisz wiedzieć?

2021-01-25

Normy energetyczne 2021 - co musisz wiedzieć?

Jednym z najważniejszych zadań nowoczesnego budownictwa jest dążenie do minimalizowania zużycia surowców oraz energii. Dotyczy to zarówno materiałów budowlanych, jak i takich elementów, jak drzwi czy okna. więcej...

Jak niskim kosztem zapewnić sobie prywatność w mieszkaniu?

2019-06-17

Jak niskim kosztem zapewnić sobie prywatność w mieszkaniu?

Dom to miejsce, które kojarzy nam się z bezpieczeństwem, wygodą oraz ogólnym spokojem. Nic zatem dziwnego, że chcemy aby wyposażenie tego domu było takie jak sobie wymarzymy. więcej...

Jak wybrać okna do domu i firmy?

2017-07-10

Jak wybrać okna do domu i firmy?

Zakup okien tylko pozornie jest łatwym zadaniem. Przed udaniem się do salonu trzeba nie tylko zrobić konieczne pomiary, ale również zastanowić się dokładnie nad oczekiwaniami, jakie mamy względem swojego przyszłego wyposażenia domu oraz parametry, jakie powinny posiadać. więcej...

Czy ciepły dom musi przypominać bunkier? Ależ nie – radzą eksperci Pilkington Polska

2017-05-16

Czy ciepły dom musi przypominać bunkier? Ależ nie – radzą eksperci Pilkington Polska

Okna i przeszklenia są elementami służącymi przede wszystkim do wprowadzania do wnętrza domu jak największej ilości naturalnego światła podwyższającego komfort życia. więcej...