budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Id do katalogu

Regulamin


?>

NOWY KLIMAKONWEKTOR VIDO W WERSJI 4 - RUROWEJ

2013-03-04

Dwufunkcyjny klimakonwektor Vido to nowe i przemy郵ane rozwi您anie u豉twiaj帷e uzyskanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach domowych oraz u篡teczno軼i publicznej. B造skawicznie ogrzewa, gdy jest zimno i ch這dzi, gdy panuje upa. W ofercie Purmo pojawi si nowy model kilmakonwektora Vido w wersji 4-rurowej.

Klimakonwektor Purmo Vido w wersji 4-rurowej jest przeznaczony przede wszystkim do zastosowa w wi瘯szych obiektach – hotelach, biurowcach, czy budynkach u篡teczno軼i publicznej. W nowym Vido wymiennik ciep豉 obs逝guje równolegle dwa oddzielne obiegi – ogrzewania oraz ch這dzenia.

Vido, w dost瘼nej do tej pory wersji dwururowej, predysponowany jest przede wszystkim do wspó逍racy z pompami ciep豉. Funkcje grzania lub ch這dzenia realizowane s w tym samym obiegu czynnika zasilaj帷ego, a wybran opcj uzyskuje si poprzez zmian parametrów temperatury wody w instalacji. Natomiast konstrukcja nowego 4-rurowego urz康zenia Vido umo磧iwia pod陰czenie do dwóch niezale積ie dzia豉j帷ych, rozdzielnych obiegów – jednego dla ogrzewania i drugiego dla ch這dzenia.

NOWATORSKIE PODEJ列IE - KONWEKTOR O DWÓCH TWARZACH

Ch這dzący grzejnik - taki jest - w豉śnie Vido, nowatorski naścienny klimakonwektor marki Purmo. Zgrabna linia grzejnika skrywa wymiennik ciep豉 o wysokiej wydajno軼i. Klimakonwektor Vido dysponuje maksymalną mocą 9266 W przy ogrzewaniu i 4147 W przy ch這dzeniu.

W miesiącach zimowych woda grzewcza przep造wa przez wymiennik oddając ciep這 pomieszczeniom. Latem, dzi瘯i zastosowaniu zintegrowanego wentylatora, to samo urządzenie zapewni ch這dzenie pomieszczeń. W wersji 4-rurowej wymiennik ciep豉 klimakonwektora Vido jest nape軟iany wodą lodową pochodzącą z wytwornicy wody lodowej. Vido nawiewa do pomieszczeń orzeźwiające sch這dzone powietrze za pomocą zintegrowanego wentylatora o zmiennym ustawieniu prędkości obrotów, obniżając temperaturę we wnętrzach i zapewniając szybką ulgę podczas nieznośnych letnich upa這́w.

xTWO汎 DOPASOWANIA I KONFIGURACJI

4-rurowy klimakonwektor Vido jest przeznaczony do stosowania w budynkach u篡teczno軼i publicznej, równolegle w instalacjach grzewczych centralnego ogrzewania oraz w instalacjach ch這dniczych. Urz康zenie mo積a skonfigurowa tak, aby dzia豉這 samodzielnie, a tak瞠 dopasowa je do centralnych systemów sterowania BMS, dzia豉j帷ych w wielu budynkach biurowych. Mo磧iwa jest tak瞠 r璚zna regulacja pr璠ko軼i obrotów wentylatorów umieszczonych w urz康zeniu.

REGULACJA – INTELIGENTNA I xTWA W OBSΣDZE

Obs逝ga zamontowanego ju urz康zenia jest prosta i nie wymaga umiej皻no軼i technicznych, dzi瘯i czemu ka盥y u篡tkownik mo瞠 samodzielnie zmniejszy b康 zwi瘯szy wysoko嗆 temperatury w mieszkaniu. Bez problemu mo瞠my w陰czy klimatyzacj, gdy panuje upa lub szybko si ogrza, kiedy jest zimno. Inteligentny elektroniczny system regulacji klimakonwektorów Vido zapewnia dostępność szeregu 豉twych do ustawienia opcji regulacji parametrów pracy w trybie ogrzewania i ch這dzenia. Dwupoziomowa koncepcja programowania umożliwia wybór trybu „uproszczonego” - do szybkich codziennych ustawień parametrów pracy grzejnika, oraz trybu „rozszerzonego” - umożliwiającego dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji.

VIDO – OGRZEWANIE I CHΜDZENIE W JEDNYM

Przyjemne ciep這 w środku zimy i orzeźwiający ch這́d w środku lata to nie wszystko - liczy się także efektywność. Klimakonwektor Vido pogodzi obie te kwestie umożliwiając sprawną optymalizację warunków komfortu wewnętrznego przy niskich kosztach eksploatacji. Dlatego też grzejniki Vido oznaczone zosta造 logo “clever” - są bardziej efektywne i zużywają mniej energii w porównaniu z innymi rozwiązaniami grzewczymi. U źróde koncepcji Purmo „clever” leży inteligentne myślenie:

• możliwość indywidualnego programowania każdego klimakonwektora Vido

• programowanie w trybie dziennym i tygodniowym (24/7), z godzinną dok豉dnością

• podświetlany ekran LCD, z możliwością wprowadzenia blokady bezpieczeństwa

• automatyczne i ręczne opcje regulacji prędkości wentylatorów

• opcja pod豉̨czenia do centralnego systemu sterowania budynku (BMS)

• funkcja nocnego os豉bienia ogrzewania

• możliwość zachowania w pamięci programu użytkownika przez 12 godzin w razie awarii zasilania

INNOWACYJNE I EFEKTYWNE ROZWI╴ANIE

Atutem klimakonwektora Vido jest jego efektywno嗆 energetyczna, która cz瘰to jest priorytetem dla kupuj帷ych do swoich domów nowoczesne grzejniki. Klimakonwektor Vido jest najnowszym innowacyjnym produktem marki Purmo. Wprowadza do domu klimat przyjazny użytkownikom, zmniejszając jednocześnie ich wydatki. Charakteryzuje się pojemnością wodną rzędu 5 do 10% tradycyjnego grzejnika o równoważnej mocy. Cechuje się doskona豉̨ wydajnością, nawet przy niższych parametrach instalacji ogrzewania i świetnie nadaje się do zastosowań zarówno z tradycyjnymi, jak i odnawialnymi źród豉mi ciep豉. Urz康zenie posiada filtr, który mo積a w 豉twy sposób wyczy軼i, a nawet upra. Do klimakonwektora Vido producent oferuje szereg pomocnych i przydatnych akcesoriów, m.in. zawory regulacyjne i pompk do skroplin. Producent zapewnia pi耩 lat gwarancji na urz康zenie. (Elementy elektryczne i elektroniczne obj皻e s dwuletni gwarancj)

VIDO 4-rurowy – CHRAKTERYSTYKA I CENY

Maksymalne ci郾ienie robocze: 10 bar

Maksymalna temperatura: 110°C

Wysoko嗆: 595 mm

G喚boko嗆: 153 mm

D逝go嗆: 800, 1000, 1200, 1400, 1600 mm

Moc cieplna 75/65/20 °C : od 1824 do 9266 W

Moc cieplna 43/35/20 °C: od 704 do 3363 W

Moc ch這dnicza 7/12/27 °C: od 707 do 4147 W

Gwarancja: 5 lat (2 lata na elementy elektryczne i elektroniczne)

CENA: od 1944 do 3420 PLN netto

O PURMO

Marka Purmo jest w豉sno軼i koncernu Rettig ICC produkuj帷ego rocznie ok. 9 milionów grzejników, co czyni koncern najwi瘯szym producentem systemów grzewczych na 鈍iecie. Rettig ICC posiada zak豉dy produkcyjne w 15 krajach Europy i eksportuje swoje produkty do 50 krajów na ca造m 鈍iecie. Silna i stabilna pozycja rynkowa powoduje zaanga穎wanie koncernu w ci庵貫 inwestowanie w jako嗆 i innowacje. Najwi瘯sza fabryka koncernu mie軼i si w Rybniku.

W styczniu 2012 roku koncern Rettig ICC przej掖 niemieck firm Hewing – producenta wysokiej jako軼i rur z tworzyw sztucznych. Po w陰czeniu fabryki Hewing w struktury koncernu, Rettig ICC zamierza utrzyma znaczn niezale積o嗆 tej organizacji. Hewing b璠zie od tej chwili produkowa rury równie na stale rosn帷e potrzeby Rettiga. Firma Hewing zatrudniaj帷a profesjonalny zespó ekspertów i do鈍iadczonych pracowników doskonale wpisuje si w strategi rozwoju koncernu Rettig ICC. Rozszerzaj帷 swoj ofert o wysokiej jako軼i rozwi您ania systemów rurowych dla wszystkich rynków.

www.purmo.pl

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

Purmo ogrzewanie Klimakonwektor informacje budowlane firmy budowlane ch這dzenie Vido

Zobacz tak瞠...

Energooszcz璠ne grzejniki elektryczne - nowoczesna technologia w ogrzewaniu

2019-07-23

Energooszcz璠ne grzejniki elektryczne - nowoczesna technologia w ogrzewaniu

Czy ogrzewanie elektryczne mo瞠 by wydajne i energooszcz璠ne? Okazuje si, 瞠 jest to mo磧iwe przy zastosowaniu nowoczesnej technologii, kt鏎a wykorzystuje dwa r騜ne, odpowiednio dobrane systemy grzewcze. Przekonamy si o tym na przyk豉dzie elektrycznych grzejnik闚 Klima oraz Deko. To nowoczesne grzejniki hybrydowe, kt鏎e 陰cz w sobie ogrzewanie podczerwieni z ogrzewaniem konwekcyjnym. wi璚ej...

Minimalistyczny spos鏏 na ogrzewanie – czym zast徙i kaloryfery?

2017-04-27

Minimalistyczny spos鏏 na ogrzewanie – czym zast徙i kaloryfery?

Grzejniki podtynkowe sposobem na oszcz璠n i nowoczesn aran瘸cj wn皻rz. wi璚ej...

Dobra hurtownia na wag z這ta, czyli dlaczego kontakt ze specjalist ma kluczowe znaczenie?

2016-12-06

Dobra hurtownia na wag z這ta, czyli dlaczego kontakt ze specjalist ma kluczowe znaczenie?

W dobie sprzeda篡 internetowej mog這by si wydawa, 瞠 sprzeda tradycyjna odchodzi w zapomnienie – zw豉szcza w kontek軼ie wygody, szybko軼i realizacji zam闚ienia czy og鏊nego trendu przenoszenia wszelkiej aktywno軼i w sfer on-line. Jednak aktualna sytuacja hurtowni budowlanych wskazuje na co zupe軟ie innego. Dlaczego klienci wol zakupy w sklepach stacjonarnych? wi璚ej...

Europa ma si ch這dzi i grza energooszcz璠nie

2016-06-24

Europa ma si ch這dzi i grza energooszcz璠nie

Ogrzewanie i klimatyzacja budynk闚 poch豉niaj 50% ca貫j energii konsumowanej w Unii Europejskiej. Tylko 18% tego zu篡cia pochodzi ze 廝鏚e odnawialnych. Nowa europejska strategia ws. ogrzewania i ch這dzenia ma to zmieni. wi璚ej...

Polak buduje dom tradycyjnie – Raport o budowie dom闚 w 2015 roku

2016-04-19

Polak buduje dom tradycyjnie – Raport o budowie dom闚 w 2015 roku

字edni, murowany dom na wsi, za mniej ni p馧 miliona, zbudowany na kredyt, jako spe軟ienie marze. Taki jest statystyczny polski dom, wed逝g Oferteo.pl. Badania portalu podsumowuj帷e rok 2015 pokazuj, 瞠 wi瘯szo嗆 trend闚 trzyma si mocno od lat, a nowinki s jeszcze ma這 popularne. wi璚ej...